Mladim Đakovčankama dvije uvjerljive pobjede!

VUKOVAR – ĐAKOVO  6:22 (3:14)

Vukovar – Sportska dvorana Borovo naselje. Gledatelja: 50. Suci: Milan Musulin i Tomislav Paripović (Bjelovar).

VUKOVAR: Marija Vajncetler, Dorotea Matić 2, Ana Kovačević, Tea Seifert 2, Lucija Meočević, Ivana Cindrić 2, Marija Šumiga. Trener: Ivica Lassinger.

ĐAKOVO: Lea Zetović, Sara Čančar, Lara Lacić 2, Petra Sivak, Manuela Bibković, Ana Duvnjak, Klara Birtić 3, Ivana Pejić 6, Anđela Prekačin, Ana Delić 10, Sara Čurić, Rahela Bekavac. Trenerica: Danijela Varnica.

Đakovačke rukometašice rođene 2002. i 2003. godine uspješno su otvorile turnir u Vukovaru. Protiv domaćina Đakovčanke su odigrale onoliko koliko je trebalo jer razlika u kvaliteti bila je doista velika. Đakovčanke su povele 7:0, a tada su domaće igračice postigle prvi pogodak. DO kraja poluvremena Vukovarske su uspjele postići tri pogotka, a Đakovčanke 14.

U nastavku susreta bilo je to odrađivanje poslav: na kraju se razlika u korist igračica trenerice Danijele Varnice zaustavila ne plus 16. Najbolje u đakovačkim redovima Ana Delić s 10 i Ivana Pejić sa šest postignutih pogodaka.

ĐAKOVO – OSIJEK  27:13 (11:7)

ĐAKOVO: Lea Zetović, Sara Čančar 2, Lara Lacić, Petra Sivak, Manuela Bibković, Ana Duvnjak 1, Klara Birtić 7, Ivana Pejić 1, Anđela Prekačin 4, Ana Delić 10, Sara Čurić, Rahela Bekavac. Trenerica: Danijela Varnica.

OSIJEK: Robert Vilk, Nika Malovan, Tena Nikolić, Dora Seletković, Nika Kolovrat, Karla Erdelji 3, Eva Validžić, Lucija Nikolić, Beata Pepić-Banović 4, Petra Franjković, Anja Čanadžija, Lana Malovan, Ana Josić 1, Lea Vuković 1, Ivana Drozdek 3. Trener: Zoran Dorić.

Mlade Osječanke odlično su otvorile utakmicu vodstvom 2:2, ali Đakovčanke su brzo uhvatile ritam i izjednačile rezultat na 4:4. I tada napravile ključnu seriju za preokret. Serijom 4:0 povele su 8:4 i tu su prednost čuvale do kraja prvoga poluvremena.

Na početku drugoga poluvremena Đakovčanke su pobjegle na plus sedam i tada je utakmica bila odlučena. Do kraja susreta đakovačke su rukometašice mirno privele utakmicu kraju i upisale svoju drugu pobjedu u trećem kolu prvenstva.

Ponovo najbolja na terenu bila je Ana Delić s deset postignutih pogodaka, a odlično su joj asistirale Klara Birtić sa sedam i Anđela Prekačin sa četiri gola.