In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Nerovčić promovirao Josipovčane u jesenske prvake, Matej Genda šokirao Šokadiju, Rekordu visoka pobjeda protiv Budrovčana, Viškovčani i Trnavčani uspješni u gostima, remi u Koritni

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

13. KOLO

SLOGA – HAJDUK (ŠP)    2:2 (1:1)

Koritna – Igralište NK Sloga. Gledatelja: 100. Sudac: Darko Stanić (Osijek). Pomoćnici: Drago Kovčalija (Osijek) i Domagoj Kečinović (Osijek). Strijelci: 1:0 Tost (8. – 11 m), 1:1 Blažeković (24.), 2:1 Penava (63.), 2:2 Blažeković (86.).

SLOGA:: Denić, Šimić (56. Antonio Penava), Josipović, Tost, Matošević, Sušić, Romac (81. Rašić), Tomas, Matan, Emanuel Penava (73. Doko). Trener: Jozo Jozipović.

HAJDUK: Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Đambić, Ljubić, Mandić (89. Stražanac), rudnički, Pitlović (58. Veselinović), Đambić (65. Josip Đambić), Ante Perak, Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

Susjedski derbi protekao je u zanimljivoj utakmici u kojoj su obje momčadi mogle osvojiti sva tri boda. Domaćini su već u ranoj fazi utakmice poveli 1:0. Iz kaznenoga udarca gol je postigao Dalibor Tost. Gosti su uzvratili istom mjestom. Bolju igru okrunili su izjednačujućim pogotkom u 24. minuti. Strijelac je bio Borna Blažeković. U nastavku utakmice ponovo su se prvi radovali domaćini,. Igrala se 63. minuta kada je Emanuel Penava pogodio Ivićevu mrežu za domaće vodstvo 2:1. Međutim, u završnici susreta, svojim drugim pogotkom Borna Blažeković sprječava slavlje Sloge i svojoj momčadi donosi bod.

MLADOST (I)  - DINAMO (TR) 1:2

Ivanovčani su popili još jednu gorku pilulu. Na svom su terenu poraženi od trnavačkoga Dinama čime su ostali na dvanaestom mjestu sa samo osam bodova. Ivanovčani će  u proljetnom dijelu prvenstva morati dobrano zapeti ako žele izbjeći opasnu zonu borbe za opstanak. Nogometaši Dinama došli su u Ivanovce bez opterećenja jer njih ne muče brige oko opstanka, dapače, oni se komotno nalaze u sredini tablice. Takav pristup donio im je gostujuću pobjedu čime se na zimski odmor krenuti sa sedmoga mjesta.

HOŠK – RADNIČKI  0:4 (0:2)

Viškovčani su jesenski dio prvenstva zaključili gostujućom pobjedom u Gašincima. U prvom poluvremenu Radnički je poveo u petoj minuti golom Kovača. Na 2:0 povisio je Vragolović u 23. minuti. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta Viškovčani su postigli još dva pogotka: u 48. Kovač postiže svoj drugi, a viškovački treći pogodak da bi točku na „i“ stavio Gudelj u 78. minuti. Za zasluženo viškovčako slavlje.

SLAVONIJA (P) – DRAČICE  1:1 (1:0)

Punitovci – Igralište Na vodopadu. Gledatelja: 200. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo9. Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Uzelac (16.), 1:1 Nerovčić (88.).

SLAVONIJA (P): Hrvoje Stipanović, Perić, Veverec, Tadijan, Maričić, Uzelac (67. Ivan Stipanović), Josip Perak, Štigler (80. Poljarević), Peša (60. Dražen Perak), Bjelobrk, Vinko. Trener: Goran Uzelac.

DRAČICE: Čolić, Matić, Đurđević, Iletić, Nerovčić, Andričić, Jukić (90. Ivan Tadić), Milković (77. Ćorić), Udovčić, Goran Tadić (90. Čališ), Šarčević. Trener: Željko Goluža.

Kakav završetak jesenskoga dijela prvenstva. Niti najbolji redatelji ne bi mogli ovako završiti jesenski dio natjecanja Druge županijske lige. Nakon što su Punitovčani u prošlom kolu slavili protiv susjeda iz Josipovca čime su im preuzeli i prvo mjesto na tablici, u današnjoj utakmici protiv Dračica samo su trebali pobijediti i potvrditi jesenski naslov prvaka. I sve je bilo, doduše teže od očekivanoga, do 88. minute prema predviđenom scenariju. Međutim, tada se dogodio Luka Nerovčić koji postiže pogodak za Dračice čime gosti odnose jedan bod. A to zači da su se jesenskoga naslova dočepali Josipovčani koji su imali lagan zadatak u Gorjanima kojega su uspješno riješili. Štos e tiče utakmice, domaćini su tijekom većega dijela dominirali, a svoju bolju  igru okrunili su ranim vodstvom. U 16. minuti igrač-trener Goran Uzelac postigao je vodeći pogodak za Slavoniju. Do samoga kraja, utakmica je bila otvorena, a već opisani detalj odnio je titulu prvaka u susjedno selo.

BUDUĆNOST - OMLADINAC (J)  1:8 (0:3)

Gorjani – Igralište NK Budućnost. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Stuhli (14.), 0:2 Josip Batorek (23.), 0:3 Domagoj Hulak (34.), 1:3 Grgić (49.), 1:4 Tribuljak (64.), 1:5 Marijan Batorek (74.), 1:6 Marijan Batorek (76.), 1:7 Smolka (83.), 1:8 Smoljo (87.).

BUDUĆNOST: Bosi, Ivanović, Crnojević, Radić (78. Palcer), Kelava, Paradžik, Pejić, Keglvoić (46. 15. Zimaj), Grgić, Babić, Mikulandra.

OMLADINAC (J): Branids, brkić, tribuljak, Domagoj Hulak, Kanisek, Kristek, Josip Hulak, Kolarik (50. Smoljo), Marijan Batorek, Josip Batorek (60. Kuric), Stuhli (80. Smolka). Trener: Šimo Živković.

Jospovčani su bili apsolutni favoriti u susretu s Gorjanicma, i to su opravdali ostvarivši visoku pobjedu. Međutim, jednim uhom Josipovčani su bilio i u Punitovcima gdje su očekivali kiks svojih susjeda kako bi mogli proslaviti titulu jesenskoga prvaka. I kada su čuli da je Nerovčić postigao izjednačujući pogodak protiv Slavonije, nastalo je veliko slavlje.

Što se tče same utakmice, u prvom poluvremenu golovima Stuhlija, Josipa Batoreka i Domagoja Hulaka Josipovčani su poveli 3:0 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. To je bio i rezultat prvoga poluvremena. Početkom drugoga dijela, točnije u 49. minuti, Anto Grgić smanjio je rezultat na 1:3, ali više od toga Gorjanci nisu mogli. U završnici susreta, od 64. do 87. minute Josipovčani su postigli još pet pogodaka čime su ostvarili visoku pobjedu. I na kraju, slavili jesenski naslov prvaka.

ŠOKADIJA – OMLADINAC (ĐS) 0:1

Šok i nevjericu izazvali su nogometaši Omladinca iz Selaca pobjedom u Strizivojni. Odlučujući trenutak dogodio se u 55. minuti kada je Matej Genda zatresao strizivojnsku mrežu.

REKORD – SLAVONIJA (B)  6:0

Kondrićani su očekivano lagano došli do novih bodova protiv slabašnih Budrovčana. Šest golova dovoljno govori o razlici u kvaliteti. S novom pobjedom Kondrićani se nalaze na petom mjestu, a ne zaboravimo da su u prošlogodišnjem prvenstvu ostali u ligi zahvaljujući plasmanu ratara u Prvu županijsku ligu. Dakle, Kondrićani mogu zadovoljni na zimski odmor, a što se Budrovčani „iskemijati“ tijekom zimske stanke, vidjet ćemo. Ili su se već sada pomirili s ispadanjem iz lige.