Azeni, u dramatičnoj završnici petoga seta, pobjeda!

(29:27;17:25; 16:25; 25:22: 14:16)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Milan Zamlakar (Belišće) i Ivan Radanović (Osijek).

ĐAKOVO: Maja Maričić, Ana Barišić, Antonija Bradarić, Antonela Gajić, Nikol Marošević, Tajana Gajić, Sandra Fundek, Matea Čato, Anja Jurić, Tea Magdić, Ana Jelenčić, Ana Mihaljević, Zdenka Babić. Trener: Dragan Božić.

AZENA VELIKA GORICA: Gapšarina Dodić, Dora Ivanković, Žaklina Baković, Anamarija Knezović, Valentina Radoš, Tena Špoljarić, Maja Skorin, Doris Kliman, Dijana Topčić, Petra Dodić, Tara Perović, Mila Lukić, Lucija Pokrajčić. Trener: Nikola Jugo.

Da odbojkaška utakmica može napraviti dramu potvrdile su igračice Đakova i Azene koje su morale odigrati pet teških setova kako bismo doznali pobjednice. Nažalost, Đakovčanke su u samoj završnici posustale tako da su gošće odnijele dva boda, a za utjehu Đakovčankama je ostao jedan bod.

Već prvi set nagovijestio je izjednačenu utakmicu dvije ekipe koje su se već susretale u kvalifikacijama za ulazak u prvu ligu. U dramatičnoj završnici prvoga seta, Đakovčanke su imale više sreće i koncentracije te su set dobile s 29:27.

Nakon toga, Đakovčanke su stale, a gošće iskoristile kreativnu stanku domaćih igračice te u dva seta preokrenule rezultat u svoju korist. Četvrti set također je protekao u zanimljivoj i neizvjesnoj igri. Gošće su bile u vodstvu, međutim Đakovčanke sustižu prednost gošći i dolaze do poravnanja 20:20. Ekipe su se izmjenjivale do rezultata 22:22, a tada Đakovčanke dobivaju tri uzastopna boda za poravnanje rezultata. U tm trenutcima, ali i tijekom cijeloga meča, đakvoačke su odbojakšice imale gromoglasnu podršku navijača Dračica, odnosno Udruge "Otvarač".

U petom setu gošće su bolje otvorile set i povele 8:4, ali đakovačke odbojkašice dolaze do 8:8, zatim preokreću rezultat na 13:11. Međutim, u završna dva smeča Đakovčanke su pogodile debeli aut što je značilo da su gošće došle do 16. poena koji im je donio pobjedu.

Đakovačke odbojkašice nakon šest kola nalaze se na petom mjesto sa sedam osvojenih bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Zadru.