Braća Kerovec primirili Slavonca!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIA SLAVONIJE I BARANJE

13. KOLO

SLAVONAC – ZRINSKI (J)   1:4 (0:0)

Tenja – Igralište Tenja. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Milić (Belišće). Pomoćnici: Domagoj Maričević (Nova Kapela) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 1:0 Grec (56.), 1:1 Antonio Kerovec (58.), 1:2 Antonio Kerovec (67.), 1:3 Grbeša (78.), 1:4 Mihael Kerovec (88.).

SLAVONAC: Džanko, Ileš, Pandurević, Kasač, Radojčić, Bilušić, Grec (78. Grgić), Balaš, Musa, Vladić (86. Merkaš), Nađ.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Bagarić, Kovačević (85. Lučić), Lukačević (63. Mihael Kerovec), Meter (34. Bujdo), Antonio Kerovec (89. Marošević), Majdiš, Živković (54. Grbeša), Kukučka. Trener. Damir Lelas.

Nogometaši Zrinskoga nastavljaju s odličnim rezultatima koji su ih doveli na vrh tablice. Utakmice u Tenji pribojavao se trener Damir Lelas jer protiv „fenjeraša“ se igrači često opuste i već upisuju bodove i prije same utakmice. U prvom poluvremenu nije bilo golova jer su se domaćini odlično branili.

Trener Damir Lelas pogodio s izmjenama!

U drugom dijelu Slavonac se prvi radovao. U 56. minuti osamnaestogodišnji Ante Grec postiže pogodak za 1:0. Za Jurjevčane ovaj gol znači da je njihova obrana kapitulirala nakon gotovo šesto minuta igre. No, tada na scenu stupa Antonio Kerovec. Nakon samo dvije minute, jurjevski napadač poravnao je rezultat na 1:1. Do kraja susreta Jurjevčani su imali terensku inicijativu koja je urodila plodom. U 67. minuti Kerovec postiže svoj drugi pogodak za jurjevsko vodstvo 2:1. Trener Lelas pogodio je i s izmjenama. Naime, u 54. minuti umjesto Matije Živkovića u igru ulazi mladi Neven Grbeša. Upravo će on biti strijelac trećega jurjevskoga pogotka. Igrala se 78. minuta kada su Jurjevčani trasirali put ka novoj pobjedi. Antonija Lukačevića u 63. minuti zamijenio je Mihael Kerovec, koji je bio strijelac četvrtoga jurjevskoga gola.

S nova tri boda i ukupno 29 bodova Zrinski se i dalje nalazi na prvom mjestu, a u sljedećem 14. kolu na svom terenu dočekuju