Punitovčani slavili u Josipovcu za vodstvo, Marko Andričić za dračičko slavlje, Šokadija slavila u Budrovcima, Selčani napunili gorjansku mrežu, Dinamo uvjerljiv protiv Sloge, Hajduk torpedirao Rekord,Viškovčani bolji od HOŠK-a!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

12. KOLO

OMLADINAC (J) – SLAVONIJA (P)   2:3 (1:1)

Josipovac – Igralište Drljak. Gledatelja: 300. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Piškorevci) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1Peša 12.), 1:1 Kvasnovski (29. – 11 m), 1:2 Josip Perak (52.), 1:3 Maričić (76.), 2:3 Smoljo (83.).

OMLADINAC (J): Galić, Kristek, Tribuljak (66. Josip Batorek), Kocur, Kanisek, Domagoj Hulak (60. Smoljo),  Josip Hulak, Brkić,  Marijan Batorek (60. Kuric), Kvasnovski, Stuhli. Trener: Šimo Živković.

SLAVONIJA (P): Stipanović, Josip Perak (89. Matković), Klepo, Škorvaga, Tadijan, Vinko, Vranić (31. Uzelac, 90. Poljarević), Peša (52. Bjelobrk), Veverec, Štigler (66. Dražen Perak). Trener: Goran  Uzelac.

Dugo se čekao okršaj najboljih drugoligaških momčadi – Omladinca i Slavonije, dvije prvoplasirane momčadi koje je do ovoga kola dijelilo samo dva boda. Josipovčani su do ove utakmice imali svih 11 pobjeda, dok su Punitovčani imali samo jedan remi i to onaj u Širokom Polju. Osim toga, bio je ovo već tradicionalni općinski derbi koji nosi dodatnu draž.

Prema prikazanoj igri, bez ijednoga spornoga detalja, uz odličnu igru obje momčadi i odlično suđenje, Punitovčani su bili bolja momčad i zasluženo su osvojili sva tri boda. A time i preuzeli vodstvo na tablici te su sada oni jedina neporažena momčad lige.

Punitovčani gospodarili sredinom terena!

Josipovčani su prvi zaprijetili u 9. minuti kada je slobodan udarac s 25 metara izveo Enis Brkić. Loptu upućenu pod prečku izbacio je u korner golman Stipanović. Prvi izlazak u kazneni prostor Omladinca završio je vodstvom Slavonije. Ubačenu loptu u kazneni prostor izbacio je domaći branič Tomo Kanisek, međutim, lopta je u kaznenom prostoru došla do Marka Peše koji pogađa prvi kut Galićeve mreže. U 16. minuti Josipovčani imaju slobodan udarac kojega izvodi Domagoj Hulak, ali golman Stipanović je na mjestu. Domaćini nastavljaju s pritiskom i u 25 minuti ponovo imaju izglednu priliku. Sa lijeve strane u kazneni prostor ulazi Zlatko Kvasnovski, šutira, ali njegov udarac završava pored gola. Bolju igru domaćini pretvaraju u izjednačenje. Igrala se 29. minuta kada Kanisek ubacuje loptu prema Brkića kojega punitovački branič ruši povlačenjem za dres. Sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Zlatko Kvasnovski.

Nakon primljenoga gola, i Punitovčani su krenuli prema protivničkom golu. U 41. minuti stopostotnu priliku imao je Marko Peša koje je došao sam pred golmana Galića i kada ga je prešao, lopta mu je pobjegla i završila u gol autu. Bilo je to odlično i sadržajno prvo poluvrijeme u kojemu su gosti iz Punitovaca brzim i točnim dodavanjima stvarali prilike dok su se Josipovčani mučili s organizacijom igre.

Josip Perak i Maričić šokirali Josipovčane!

Nastavak utakmice boje su otvorili domaći igrači, ali gosti su se ponovo radovali. U 47. minuti slobodan udarac izborio je Marijan Baotrek, loptu je u kazneni prostor ubacio Dmagoj Hulak. Na  prvoj se stativi našao Zlatko Kvasnovski koji mijenja smjer lopti, ali ona završava u vanjskom dijelu mreže. Samo minutu kasnije, nakon pogreške Antuna Škorvaga,  Enis Brkić ulazi iskosa s desne strane, ali njegov udarac završava tik pored vratnice. I nakon toga, uslijedio je hladni tuš za domaćini. Gosti ponovo dolaze u vodstvo. Organizator igre Goran Uzelac s desne je strane u kaznenom prostoru pronašao Josipa Peraka koji se oslobodio svoga suigrača i preciznim udarcem pogađa suprotni kut Galićeve mreže. U 57. minuti opet je na sceni  Goran Uzelac koji si je solo akcijom stvorio priliku za udaraca. Njegov šut s ruba kaznenoga prostora završio je u Galićevim rukama. U tim trenucima vezni red Punitovčana funkcionira kao najbolji švicarski sat, dok Josipovčani pokušavaju preskakanjem igre doći što prije do protivničkoga kaznenoga prostora. Međutim, punitovačka obrana odigrala je utakmicu gotovo bez pogreške. U 64. minuti Goran Uzelac asistira Josipu Peraka koji pogađa stativu. U 76. minuti bolju igru Punitovčani su potvrdili trećim pogotkom. Gosti su akciju započeli po lijevoj strani, odlično je uposlen Stjepan Maričić koji pogađa suprotni kut Galićeva gola. I kada se činilo da je pobjeda Slavonije osigurana, Josipovčani su uspjeli smanjiti na 2:3. U 83. minuti Igor Smoljo iz slobodnog udarca pogađa Stipanovićevu mrežu. Do kraja susreta, Josipovčani su sve bacili u napad, međutim, nisu uspjeli sačuvati barem jedan bod. Posljednju priliku Josipovčani su imali u 87. minuti kada je u kazneni prostor ušao Vlado Kuric, ali njegov udarac zaustavio je Stipanović.

Dakle, prema prikazanoj igri Punitovčani su zasluženo došli do pobjede i sada su samo jedan korak od osvajanja naslova jesenskoga prvaka. Mladi trener Goran Uzelac taktički je nadmudrio svoga starijega kolegu Šimu Živkovića.

DRAČICE – HOŠK  1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek).Pomoćnici: Miroslav Đuretković (Kuševac) i Domagoj Krajina (Piškorevci). Strijelac: 1:0 Marko Andričić (11.).

DRAČICE: Čolić, Matić, Igor Čečura, Nerovčić, Šarčević, Đurđević, Tadić (84. Marinović), Andričić (71. Čališ), Milković (67. Stjepan Jukić), Udovčić, Iletić. Trener: Željko Goluža.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Zeko, Breški (46. Knezičić), Franjić, Katarin, Perica Rac (83. Novaković), Kust, Živković, Lulić, Hrgić. Trener: Ivan Milković.

Nogometaši Dračica teže od očekivanoga došli su do pobjede protiv Gašinčana. Otvaranje utakmice nije sugeriralo takav rasplet jer već u 11. minuti Marko Andričić postiže pogodak za dračičko vodstvo 1:0.  I kada se činilo da će gledatelji doći na svoje i vidjeti mnoštvo golova, dogodilo se upravo suprotno. Gašinačni su odlično zatvorili prilaze svome golu tako da su do kraja susreta i jedna i druga mreža mirovale. Ovom pobjedom Dračice se približavaju vodećima, dok s Gašinčani i dalje nalaze u donjem dijelu tablice.

RADNIČKI – MLADOST (I)  3:1 (1:0)

Viškovčani nastavljaju s odličnim igrama. U 12.s u kolu na svom terenu slavili protiv Ivanovčana. Raspoloženi viškovački strijelac Stjepan Gurdon u desetoj je minuti zatresao gostujuću mrežu za domaće vodstvo 1:0. Iako je moglo biti još golova, bio je to konačni rezultat prvoga poluvremena. U prvoj minuti nastavka Kovač je povisio vodstvo Radničkoga na 2:0, a utakmicu je, u 56. minuti, definitivno odlučio svojim drugim golom najbolji igrač susreta Kovač. Gosti su u 77. minuti uspjeli postići počasni pogodak, a strijelac je bio Aničić.

HAJDUK (ŠP) – REKORD 2:0 (1:0)

Široko Polje. Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Luka Pivk (Đakovo) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Rudnički (8.), 2:0 Stjepan Đambić (74.).

HAJDUK: Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić, Mandić (88. Josip Đambić), Rudnički (90. Jelenčić), Pitlović (73. Stražanac), Stjepan Đambić (83. Pavlović), Nikola Đambić (50. Veselinović), Perak, Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

REKORD: Rukavina, Francem, Kedveš (36. Kryk), Josip Žeravica, Ambrušić, Nikolić, Đuretković, Marijan Žeravica, Stanić, Stipčević, Tremboš. Trener: Miro Aračić.

Kondrićani su se i u susretu protiv Širokopoljaca pokazali kao tvrd orah držeći utakmicu u neizvjesnosti gotovo do samoga kraja. Međutim, igrači Hajduka bili su bolji upravo koliko pokazuje i konačni rezultat. Za domaće vodstvo pobrinuo se Matej Rudnički koji se našao na pravom mjestu u pravom trenutku. Ubačenu loptu s desne stane domaći je napadač dočekao na prvoj vratnici i glavom je smjestio iza nemoćnoga golmana Rukavine. Bio je to poticaj da domaćini još žešće krenu prema kondričkom golu, ali do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta Hajduk je postigao još jedan pogodak za sigurnu pobjedu. Igrala se 74. minuta kada se Stjepan Đambić našao u kaznenom prostoru i točnim udarcem pogodio gostujuću mrežu.

SLAVONIJA (B) – ŠOKADIJA 2:4 (0:2)

Šokadija je opravdala ulogu favorita u Budrovcima i s tri nova boda približili su se vodećem dvojcu. Strizivojnci su bolju igru u prvom poluvremenu potvrdili golovima Nikole Rendulića u 12. minuti i Ilije Degmečića u završnici prvoga dijela (43. minuta). U nastavku susreta Budrovčani su se probudili i za samo pet minuta došli do poravnanja 2:2. Najprije je u 52. Zdravko Degmečić postigao autogol, a samo pet minuta kasnije Jakov Sito postigao je drugi budrovački gol za 2:2. Ipak, gosti su u završnici susreta golovima Damjanovića (63. i 90.) došli do zaslužene pobjede.

OMLADINAC (ĐS) – BUDUĆNOST  8:1

Selčani su namjestili nišanske sprave i do nogu potukli Gorajnce. Dapače, Selčani su postigli svih devet golova, jer i gorjanski pogodak djelo je selačkoga braniča. Pogotke za Omladinac postigli su: Antonio Nađ, Matej Genda (2), Stjepan Vardić, Ivan Kokalović, Mario Mikloš i  Dominik  Baltić.

Ovaj rezultat potvrđuje i dalje slabu formu gorjanskoga sastava koji se nalazi na pretposljednjem mjestu. Selčani su popravili gol razliku i trenutno se nalaze na visokom četvrtom mjestu.

DINAMO (TR) – SLOGA  4:0

Nogometaši Dinamo upisali su visoku protiv Sloge iz Koritne. Ovim bodovima Trnavčani se nalaze u zlatnoj sredini, dok se Korićani i dalje nalaze u opasnoj zoni ispadanja.