In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Dino Burazin potopio Semeljčane, Mišić donio slavlje Rataru, Kuševčanima treća uzastopna pobjeda!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

13. KOLO

POLET – MLADOST (ĐS) 0:1 (0:0)

Semeljci – Igralište NK Polet. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Pinjuh (Grabovac). Pomoćnici: Ivan Bešlić (Belišće) i Antun Bošnjak (Harkanovci). Strijelac: 0:1 Burazin (49.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević, Drlić, Vidaković, Stanković, Rebić (73. Gavran), Đuretković, Penava, Ognjenović, Ćosić, Paradžik.

MLADOST (ĐS): Slišković, Subašić, Totić, Svalina, Majstorović (90. Karlo Novaković), Žonka, Bruno Barišić Jaman (90. Ante Barišić Jaman), Janković (46. Drmić), Burazin (85. Akrap), Bojanović, Stipanović (81. Bikić). Trener: Ivan Denić.

Nogometaši iz Satnice opravdali su ulogu favorita i s tri nova boda i dalje ostati u vrhu Prve županijske lige. Semeljčani su u derbiju pokazali veliku dozu borbenosti i da su tako igrali i tijekom prvih 12. kola zasigurno bi na kontu imali više od četiri boda. Doduše, gosti su imali terensku inicijativu, stvorili su tri-četiri odlične prilike, ali Dino Burazin i Domagoj Stipanović nisu bili raspoloženi. Posebno Satničani mogu žaliti za dvije prigode Stipanovića koji glavom s nekoliko metar promašuje gol. U semeljačkim redovima odlično je branio Miro Vuksanović koji je spriječio gostujuće vodstvo u prvih 45 minuta.

U nastavku susreta, gosti su nastavili s pritiskom i već u 49. minuti postigli su vodeći, a kasnije će se pokazati, i odlučujući pogodak. Stipo Totić oduzeo je loptu i odigrao dupli pas s Bojanovićem. Lopta dolazi na rubu kaznenog prostora do Domagoja Stipanovića koji je prosljeđuje na desnu stranu gdje se nalazi Dino Burazin. Mladi satnički napadač s desetak metara pogađa Vuksanovićevu mrežu.

Nakon primljenog gola domaćini su se otvorili, a Satničani su čekali svoju priliku iz kontri. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da su gosti zadovoljni napustili Semeljce jer s nova tri boda i dalje ostaju u vrhu tablice dok se nogometaši Poleta i dalje nalaze na posljednjem mjestu sa samo četiri boda.

TORPEDO – SLAVONAC 2:1 (1:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 150. Sudac: Miro Karlović (Samatovci). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Stjepan Mihaljević (Valpovo). Strijelci: 1:0 Blažević (24.), 1:1 Harkanovac (31.), 2:1 Milardović (88.).

r

TORPEDO: Vinković, Bošković, Čuić, Delić, Klemen, Antinac, Bračko, Milardović, Mišević (77. Stjepan Kušević), Ivanda, Blažević (90. Domagoj Kušević).

SLAVONAC: Vranjković, Ćuk, Mitić (65. Krajina), Harkanovac, Vučički, Pohižek, Salapić, Mutshaus, Arnaut, Budimir, Jurković.

Kuševčani su ostvarili treću uzastopnu pobjedu protiv vrlo dobre momčadi iz Ladimirevaca. U prvih pola sata pala su dva pogotka: u 24. minuti Mile Blažević matirao je golmana Vranjkovića, da bi samo sedam minuta kasnije Petar Harkanovac poravnao rezultat na 1:1.

Do kraja utakmice Kuševčani su pokušavali doći do vodstva, međutim, ladimirevačka obrana bila je na visini zadatka. Ipak, u 88. minuti čovjke odluke po ne zna se koji puta, bio je igrač-trener Josip Milardović koji svoju momčad dovodi u vodstvo 2:1. Za nova tri boda.

RATAR – VILJEVO  2:1 (2:1)

Nogometaši Ratara upisali su drugu pobjedu u Prvoj županijskoj ligi. Za to je najzaslužniji trener-igrač Josip Mišić, strijelac oba piškorevačka pogotka. Sredinom prvoga poluvremena Abramović je u kaznenom prostoru točnom loptom pronašao  Mišića koji pogađa donji lijevi kut viljevske mreže. Piškorevčani su bolju igru okrunili drugim pogotkom. Nakon igranja rukom sudac je pokazao na bijelu točku. Križanović je izveo kazneni udarac, viljevski golman loptu odbija, ali ona dolazi do Mišića koji pogađa za 2:0. Gosti su odmah nakon domaćega vodstva 2:0 postigli gol za 2:1.

U nastavku susreta nije bilo golova tako da su s tri boda nogometaši Ratara uhvatili priključak u borbi za opstanak.