Igor Vinković srušio Forkuševčane, Naprijed protutnjio kroz Potnjane, susjedski derbi Preslatinčanima, Tomašančani uspješni u Kešincima!, Đurđanci slavili u Vrbici!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

7. KOLO

VUČEVCI – JEDINSTVO 4:3 (1:0)

Derbi susret dvije vodeće momčadi, ali i susjedski derbi zadovoljio  je preko 150 gledatelja koji su doista uživali u odličnoj nogometnoj predstavi.

Vučevčani su u prvih 45 minuta ostvarili cilj: postići pogodak koji bi donio mir u njihovu igru. Upravo to se dogodilo kada je Igor Vinković topovskim udarcem pogodio suparničku mrežu. Bio je to rezultat prvoga dijela utakmice. U nastavku susreta Vučevci su dominirali i s dva nova pogotka došli do visokog vodstva 3:0. Igor Vinković iz kornera pogađa za 2:0, a najzaslužniji za treći pogodak je najbolji igrač susreta Vinković, On je prevario svoga čuvara i time iznudio kazneni udarac. Franko Mitrović sigurni je izvođač najstrože kazne. Nakon toga, bude se gosti iz Forkuševaca i s dva pogotka vraćaju utakmicu u neizvjesne vode. Međutim, u završnici susreta Igor Vinković ponovo bježi svojim čuvarima i postiže svoj treći pogodak za 4:2. Gostima je ostalo toliko vremena da su postigli svoj treći pogodak, međutim, bodovi su ostali u Vučevcima koji su preuzeli vodstvo na tablici.

SLAVONAC (P) – ZRINSKI 1:0 (0:0)

Preslatinčani su upisali svoju treću uzastopnu pobjedu čime su se priključili sredini tablice. U susjedskom derbiju ključni trenutak dogodio se u 43.minuti kada je zbog drugoga žutoga kartona igru napustio drenjanski igrač Ivan Stošić. Tada je  pritisak Slavonca bio još veći, a terensku inicijativu Slavonac je pretvorio u vodeći pogodak u 53. minuti. Na kraju, bio je to odlučujući trenutak utakmice koji je Preslatinčanima donio nova tri boda, a Zrinskom peti poraz.

RADNIK – SLAVONAC (Đ)  0:4

Slavonac je još jednom pokazao da se nalazi u odličnoj formi što potvrđuje i solidno šesto mjesto na tablici.

KEŠINCI – DINAMO (TO)  2:5

Dinamo je napravio odličan posao u Kešincima. S nova tri boda i dalje ostaju na trećoj poziciji i samo čekaju kiks vodećega dvojca Vučevčana i Forkuševčana.

VELEBIT – NAPRIJED  1:3 (0:1)

Potnjanci u posljednja tri kola kao da voze na „rezervi“. Ponovo su razočarali svoje navijače, ali i pokvarili svoj položaj na tablici.

U čvrstoj utakmici gosti iz Mrzovića odnijeli su sva tri boda. Zasluženo. Gosti su u 23.minuti golom Ivana Mravunca poveli 1:0, a domaćini nisu uspjeli organizirati svoj napad. Tek tri poluprilike bilo je sve što su Potnjanci pokazali u prvih 45 minuta.

U nastavku susreta, u 48. minuti Denis Djak Skeledžija postiže pogodak za 1:1, ali pri postizanju pogotka potnjanski se napadač ozlijedio te je morao napustiti igru. Goste primljeni pogodak nije poremetio, oni su nastavili sa svojom igrom koja im je donijela pobjedu. U 58. minuti golom Ivana Majhena Mrzovićani dolaze u vodstvo 2:1, a konačnu potvrdu pobjede gosti su ostvarili u 73. minuti kada iz kontre Ivan Majhen postiže svoj drugi, a mrzovički treći pogodak

SLOBODAN: MLADOST (LAPOVCI)