Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Hrvoju Steviću "Limmont 2017.", Brkić drugi, Jovanović treći!

TRADICIONALNI TREĆI ŠAHOVSKI TURNIR “LIM-MONT ĐAKOVO 2017.”

U subotu, 9. rujna, u posovnim prostorijama i organizaciji poduzeća LIM-MONT  d.o.o. Đakovo,  odigran je treći po redu brzopotezni šahovski turnir za članove Šahovskoga kluba Đakovo i prijatelje kluba. Ovaj turnir je za đakvoačke šahiste i šahistice bio zadnji pripremni ogled pred nastup na prvenstvu Hrvatske koje se igra krajem rujna u Malom Lošinju.

Turnir je odigran u 9. kola po švicarskom sustavu s tempom igre od 5 min + 3 sekunde po potezu. Na turniru je nastupilo 26 šahista i šahistica od čega 3 slavonska velemajstora, jedan internacionalni majstor te šest Fide majstora.

Pobjednik turnira đakovački je velemajstor i reprezentativac Hrvoje Stević, drugo mjesto osvojio je velemajstor Ante Brkić iz Starih Mikanovaca, a treće mjesto pripalo je osječkom velemajstoru Zoranu Jovanoviću.

Na četrtom mjestu turnir je završio Fide majstor Bojan Medak, član ŠK Đakovo, peto mjesto osvojio je Fide majstor Pero Aščić, a šeti je također član ŠK Đkovo internacionalni majstor Ozren Biti.

Poduzeću Limmont sve čestitke za odličnu organizaciju turnira kao i sponzoru turnira Brajko Prijevozu.