ĐAKOVAČKI KOŠARKAŠI ODIGRALI PRVU PRIPREMNU UTAKMICU U ŽUPANJI

(17:16; 10:13; 33:19; 17:16)

Županja – Dvorana Gimnazije. Gledatelja: 50.

ŽUPANJA: Kobaš,  Mitrović 20, Ivkić, Erslan 21, Gvozdić 6, Filipović, Mićanović, Stjepanović 15, Tomić 6, Oršolić 7.

ĐAKOVO: Vladović 10, Blažević 9, Miličević 12, Češkić 8, Pralas, Prša 2, Car 11, Ćurić 2, Radoš 15, Vukadin, Dujmić. Trener: Marijan Petrović.

Đakovački košarkaši utakmicom u Županji otvorili su seriju pripremnih utakmica za prvenstvo u drugoj hrvatskoj košarkaškoj ligi Istok. Kao i dosada, bila je to utakmica starih poznanika u kojoj su domaćini iskoristili prednost domaćega parketa, ali i iskustvo kojega nose dugogodišnji županjski igrači: Erslan, Mitrović, Gvozdić i Stjepanović.

U prvih deset minuta obje momčadi bile su izjednačene što govori i rezultat prve četvrtine: minimalno domaće vodstvo 17:16. Đakovčani su bili bolji u drugoj četvrtini te su na odmor otišli s vodstvom 29:27.

Ključna za konačni rezultat bila je treća četvrtina. Domaćini su na krilima centra Erslana i šutera Stjepanovića i Mitrovića došla do velike prednosti (33:19) čime je utakmica bila odlučena. Do kraja susreta, đakovački trener Marijan Petrović dao je priliku svim igračima da okušaj parket županjske dvorane.

U đakovačkim redovima, uz već iskusne Češkića, ĺ Radoša i Cara, svakako treba spomenuti i dolazak mladoga Kristijana Vladovića (igrao u šibenskom Jollyju) koji će biti veliko pojačanje mladoj đakovačkoj momčadi. Dobru partiju pružio je još jedan mladac Ivan Miličević koji iz utakmice u utakmicu skreće pozornost na sebe. Isto tako, nakon tri godine izbivanja, u momčad se vratio Filip Ćurić od kojega se očekuje značajan šuterski doprinos. Još kada se momčadi pridruži visoki centar Marko Tadić i ozlijeđeni organizator Stjepan Hajduković bit će to momčad koja će zasigurno imati što reći u nadolazećem prvenstvu.