Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Đakovčani obranili "Liovićev" memorijal, najbolji igrač Florian Abramović!

MEMORIJALNI NOGOMETNI TURNIR „VLADO LIOVIĆ“

Nogometni klub Olimpija već jedanaesto godinu zaredom organizator je Memorijalnoga nogometnoga turnira „Vlado Liović2 koji se igra u znak sjećanja na dugogodišnjega osječkoga trenera i sportskoga radnika. Ovogodišnji turnir okupio je tri momčadi: uz domaćine osječku Olimpiju sudjelovali su već također stalni gosti NAŠK iz Našica i Đakovo Croatia. S obzirom da se natječu tri momčadi, organizator je modificirao i sama pravila turnira. Svaka momčad odigrat će po jedno poluvrijeme od 40 minuta sa svakim protivnikom i nakon toga doznat će se pobjednik turnira.

Đakovčani obranili prošlogodišnji memorijal!

Turnir je započeo svečanim polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća na grob pokojnoga osječkoga trenera Vlade Liovića, a turnir je počeo u 17:00 sati prvom utakmicom između Olimpije i NAŠK-a. Našičani su bili bolji i rezultatom 2:1 slavili protiv pomlađenih osječkih „ljubičica“.

OLIMPIJA – ĐAKOVO CROATIA 0:4

Đakovački trećeligaš od samoga je početka pokazao da je bolja momčad, a u vodstvo su Đakovčani došli u šestoj minuti golom Floriana Abramovića. samo dvije minute kasnije Mateo Barukčić postigao je drugi đakovački pogodak. Potpunu dominaciju igrači trenera Antuna Labaka potvrdili su u 15. minuti kada je treći pogodak postigao Luka Matković. Za konačnih 4:0 pobrinuo se Florian Abramović koji je kazneni udarac pretvorio u pogodak.

ĐAKOVO CROATIA – NAŠK 0:0

U sudaru đakovačkoga trećeligaša i našičkoga četvrtoligaša nije bilo golova. Obje momčadi imale su po nekoliko prilika, ali mreže i jedne i druge momčadi ostale su netaknute. Našičani su se organizirano branili, a najbolju priliku za đakovački pogodak propustio je Drenjančević koji je izašao sam pred golmana Mikšića koji je obranio udarac mladoga đakovačkoga igrača. U samoj završnici i Našičani su imali stopostotnu priliku, ali nju nije realizirao Marko Mikola..

Đakovo Croatia nastupila je u sastavu: Jukić, Novoselić, Matković, Barukčić, Petričević, Drenjančević, Kolak, Abramović, Stanušić, Stipanović, Damjanović. (Begović, Rajčević, Nikolić, Bogdanović, Čaić, Delić). Trener: Antun Labak.

Najbolji igrač Florian Abramović, strijelac Marko Mikola, golman Petar Mikšić

Nakon ovoga tromeča, prvo mjesto pripalo je Đakovo Croatiji, drugoplasirani su Našičani dok su domaćini zauzeli treće mjesto.

Najboljim igračem turnira proglašen je Florian Abramović, igrač pobjedničke momčadi, a titula najboljega strijelca i golmana otišla je u Našice. Najbolji strijelac s dva pogotka bio je Marko Mikola, a najbolji golman Petar Mikšić.