Joomla! Slideshow

Pavo Kovačević Jurjevčanima donio Kup!

FINALE KUPA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

TORPEDO – ZRINSKI (J)  1:2 (1:1)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Željko Šekerija (Piškorevci). Strijelci: 1:0 Ivanda (12.), 1;1 Marošević (40.), 1:2 Kovačević (78.).

TORPEDO: Vinković, Babić  (81. Ivić), Kušević, Beljan, Klemen, Sito, Bračko, Cicvarić, Nikolić-Kovačić, Ivanda, Radoš. Trener: Damir Išasegi.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević (37. Marošević), Fehir, Bešlić (46.Knežević), Bagarić (88. Lučić), Kovačević, Lukačević (75. Štefančić), Meter (88. Galić), Ivić (86. Galić), Majdiš, Bujdo. Trener: Damir Lelas.

U finalu Kupa Nogometnog središta Đakovo vidjeli smo dva različita poluvremena: u prvom ravnopravnu i zanimljivu igru u kojoj su obje momčadi postigle po pogodak, ali i tešku ozljedu glave Marijana Mihaljevića kojega je ozlijedio Stjepan Nikolić Kovačić koji je zbog toga nenamjernoga starta zaslužio crveni karton tako da su Kuševčani cijelo drugo poluvrijeme imali igrača manje.

Kuševčani poveli pa ostali bez Nikolić - Kovačića

Utakmica je počela inicijativom Kuševčana koji su u 12. minuti došli u vodstvo. Jurjevski branič Bagarić izgubio je loptu na  svojoj polovici, a Ivanda je to iskoristio i došao pred golmana Pintarića i mirno pogodio za 1:0. U tim trenucima bude se i Jurjevčani te kreću organiziranije prema golu Vinkovića. Međutim, do 37. minute nismo vidjelo neku izgledniju priliku za gol već su obje momčadi najčešće igrale između dva kaznena prostora. I tada dolazi do teške ozljede Marijana Mihaljevića koji je glavom išao na loptu, a leđima od njega okrenuti Stjepan Nikolić Kovačić pokušao je nogom doći do lopte. Jurjevski branič završio je osječkom kliničkom centru. Sudac Dražen Matasović zbog toga starta kuševačkom napadaču pokazao je crveni karton i poslao ga izvan igre.

Opsada Zrinskoga donijela rezultat u 78. minuti!

U nastavku susreta, igra je bila jednosmjerna. Jurjevčani su koristili igrača viška, imali su loptu u nogama, ali njihove akcije nisu nikako prolazile protiv hrabre i čvrste kuševačke obrane kojom su „dirigirali“ Klemen i Babić. Jurjevčani su u 55. minuti napravili odličnu akciju po desnoj strani. Andrej Knežević odlično je proigrao Domagoja Ivića koji u kaznenom prostoru pronalazi Marija Metera, a jurjevski golgeter loptu šalje preko Vinkovićeva gola. Jurjevčani su stalno napadali, a Kuševčani se uspješno branili. Ipak, u 78. minuti Zrinski je došao do gola. Ubačenu loptu s lijeve strane na gol liniji glavom je dočekao Mario Meter i vratio loptu na desetak metara od kuševačkoga gola. Na pravom se mjestu našao Pavo Kovačević koji mirno pogađa donji desni kut Vinkovićeve mreže. Nakon primljenoga gola, Kuševčani su krenuli na sve ili ništa. U 88. minuti Branimir Ivanda izveo je slobodan udarac ubacivši loptu u jurjevski kazneni prostor, u gužvi je šutirao Ilija Beljan, ali golman Pinarić bio je na mjestu. U sudačkoj nadoknadi, Jurjevčani su mogli podebljati svoje vodstvo. Matej Galić prevario je stopera Torpeda Klemena, šutirao s ruba kaznenoga prostora, ali golman Vinković izbacio je loptu korner. Posljednji pokušaj da dođu do izjednačenja Kuševčani su imali iz slobodnog udarca s pola terena. Ponovo je loptu u jurjevski kazneni prostor ubacio Ivanda, ali golman Pintarić bio je najviši i prigrabio je loptu u svoje naručje, a sudac Matasović nakon toga označio kraj utakmice.

Pehare za sudionike finala uručio je đakovački dogradonačelnik Ivan Išasegi, a plakete za sjećanje na finala dobili su i suci: Dražen Matasović, Željko Lipar i Željko Šekerija te delegat Božidar Farkaš.

Damir Lelas: Ovim kupom zaokružit ćemo odličnu sezonu!

Trener Zrinskoga Damir Lelas kratko je komentirao utakmicu: „U prvom smo poluvremenu bili ravnopravni, malo nas je presjekao rani pogodak Torpeda, ali smo do odmora uspjeli doći do izjednačenja. U nastavku susreta imali smo potpunu dominaciju, ali jednostavno naši napadači nisu se snašli protiv kuševačkoga „bunkera“. Ipak, uspjeli smo iskoristiti priliku u 78. minuti i mislim, prema prikazanoj iako ne baš bajnoj igri, došli do zaslužene pobjede. Ipak, moram reći da smo u ovoj utakmici ostali bez dva važna igrača: u završnici susreta zbog ozljede je na klupu morao Mario Meter, a u bolnici je završio Marijan Mihaljević. Utakmica je bila izuzetno korektna što dolikuje starim rivalima kao što s Zrinski i Torpedo. Ovaj kup nam je jako vrijedan jer i četvrtim mjestom u prvenstvu želimo zaključiti jednu uspješnu sezonu, zaključio je jurjevski trener Damir Lelas.

Kako je nastup svoje momčadi vidio trener Damir Išasegi: „Već na početku utakmicu bili smo hendikepirani jer smo na teren istrčali bez čak šestorice igrača (Topolovec, Lulić, Bošković, Čuić, Antinac, Štimac), a onda nam se još dogodi i isključenje Stjepana Nikolića – Kovačića. Utakmicu smo odlično otvorili i vodstvom iznenadili renomiranoga protivnika. Isključenje nas je presjeklo. U drugom poluvremenu odlično smo se držali sve do primljenoga pogotka. Jedan trenutak iskoristili su Jurjevčani, postigli drugi pogodak i zasluženo došli do pobjedničkoga pehara. Ja sada moram „mozgati“ kako pripremiti momčad za nedjeljnu utakmicu protiv FEŠK-a, a novi problem nastao je danas jer smo  ostali bez Nikolića Kovačića i Branimira Ivande koji će propustiti utakmicu zbog kartona, zaključio je Damir Išasegi.