Na drugoligaškoj premijeri đakovački tenisači minimalno poraženi u Varaždinu!

DRUGA HRVATSKA TENISKA LIGA

1. KOLO

VARAŽDIN 1181 – ĐAKOVO  4:3

Nakon dugog niza godina đakovački tenisači krenuli su u natjecanje Druge hrvatske teniske lige.  Đakovčani se nalaze u skupini Kukuljević zajedno s Zagrebom II, Mladosti, Vinkovcima i Ponikvama. U skupini Mitić nalaze se: Koprivnica, Medveščak, Opatija, Kvarner, Olimpija 1984 i Didon.

U prvom koku đakovački su tenisači gostovali u Varaždinu gdje su doživjeli minimalan poraza rezultatom 4:3.

Đakovčani su odlično otvorili meč pobjedom Marija Beljana nad Markom Ferčekom Kostićem, Nakon prvoga seta kojega je đakovački tenisač dobio u tie-breaku, u nastavku više nije bilo dileme. Mario Beljan osvojio je drugi set sa uvjerljivih 6:3.

U drugom pojedinačnom meču Edi Štefičar bio je bolji od Đakovčanina Tomislava Marijanovića rezultatom 6:4 i 6:3 čime je Varaždinac izjednačio na 1:1.

Tihomir Hardi poražen je nakon tri seta od Hrvoja Šipuša. Varaždinac je dobio prvi set 6:2,da bi mu Đakovčanin uzvrtio u drugom 3:6. Odlučujući treći meč đakovački tenisač izgubio je rezultatom 6:2.

Nakon tri pojedinačna meča Varaždinci i  bolji i poveli 2:1.

Ivan Ramčić sigurnom je igrom poravnao rezultat (6:3 i 6:2) protiv Ota Rihatarića. Neizvjesnost rezultata potrajala je do samoga kraja meča jer se Tihomir Culjak s lakoćom obračunao protiv

Darija Marinića rezultatom 6:2 i 6:2.

U igri parova, svakoj je momčadi pripao po jedan meč: u prvom su slavili Đakovčani Mario Beljan i Tomislav Marijanović s uvjerljivih 6:2 i 6:2. U odlučujućem sedmom meču više snage i koncentracije imali su Varaždinci.  Štefičar/Culjak protiv para Hardi/Marinić (6:4; 6:4).

Tako su Đakovčani na otvaranju drugoligaške sezone upisali minimalan poraz koji je uz malo više sreće mogao otići i na đakovačku stranu.

U sljedećem drugom kolu đakovački tenisači igraju sljedeći vikend,  20. svibnja, a ugostit će momčad Ponikva.