Satničani na koljenima, Torpedu "nula" u Mecama!

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

26. KOLO

MLADOST (ĐS) – BILJE  1:4 (1:1)

Satnica – stadion NK Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Škaro (Osijek) i Josip Čuić (Čepin). Strijelci: 1:0 Katelinić (11.), 1:1 Tomić (26.), 1:2 Domitrek (56.), 1:3 Belčić (64.), 1:4 Belčić (68.).

MLADOST (ĐS): Gansberger, Majstorović, Davor Svalina, Drmić, Žulj (59. Ante Barišić-Jaman), Katelinić, Janković (77. Akrap), Bojanović, Ivan Barišić (84. Pitinac), Mirko Svalina (48. Totić), Bruno Barišić-Jaman. Trener: Zdravko Ivić.

BILJE: Bošnjaković, Matej Šileš, Takač, Danijel Šileš (65. Švob), Fremec, Krkalo, Domitrek, Tomić, Belčić (88. Grandić), Dubravac (75. Zagvozda), Martinčević (84. Vučemilović Grgić). Trener: Aleksandar Stojković.

Porazom protiv Bilja nogometaši Mladosti iz Satnice sami su sebe doveli u tažak položaj i sada doista moraju „štrepiti“ za svoj status u prvoj županijskoj ligi. Satničani su odlično krenuli i već u 11. minuti poveli golom Luke Katalenića. Međutim, u 26. gosti su bolju igru okrunili golom Tomića za 1:1. to je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, na terenu je postojala samo gostujuća momčad koja je za samo dvadeset minuta riješila pitanje pobjednika. Golovima Domitreka i dva puta Belčića gosti su odnijeli sva tri boda, a domaćinima ostavili puno straha za očuvanje ligaškoga statusa.

Da stvar bude još gora za sva tri predstavnika Đakovštine koja se bore za opstanak,  osječki Metalac je u gostima svladao vodeći Borca iz Kneževih Vinograda i tako nagovijestio grčevitu borbu za bijeg s nesigurnoga trinaestoga mjesta koje još „visi“ u zraku.

I da stvar bude još gora za Satničane, u sljedećem 27. kolu upravo ih očekuje gostovanje u Osijeku gdje ih dočekuje Metalac. I jedni i drugi trenutno imaju 29 bodova.

RADNIČKI – TORPEDO  3:1 (0:0)

Kuševčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme kada su stvorili tri izgledne prilike koje nisu iskoristili Beljan, Sito i Kovačić Nikolić. Na odmor su obje momčadi otišle bez postignutoga gola.

U nastavku susreta, za samo petnaestak minuta, domaćini su riješili pitanje pobjednika. Od 48 do 60 minute radnički je postigao tri pogotka i time riješio pitanje pobjednika. Počasni pogodak za Kuševčane postigao je Marković.