ZELINA – ĐAKOVO  34:17 (19:10)

Zelina – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Matija Cingerar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki).

ZELINA: Mirna Antolić, Matilda Mrazović 7, Ivana Kranjec 3, Jelena Ćosić 5, Tea Puhelek 2, Elena Banovec 3, Tanja Madžarac 3, Leona Crneković, Monika Grošinić, Marija Galić 2, Karla Crnoja 2, Mihaela Gojko 2, Sara Bagavac, Petra Vukčević 3, Monika Bešen 2, Lavinia Latin. Trenerica: Anita Dananić.

ĐAKOVO: Tamara Živković, Andriana Gilman, Ana Delić 1, Jelena Barišić, Iris Ćurić 2, Ena Bogdanović, Martina Goluža 1, Maja Matasović, Lucija Beljan 7, Patricia Sastić 2, Inga Dunđerović, Nives Vulama, Maja Mihalina 2, Lena Dunđerović, Lucija Prekačin 2. Trener: Željko Perić.

Stanku u prvenstvu zelinske i đakovačke rukometašice iskoristile su  kako bi , u utorak, 18.travnja, odigrale utakmicu posljednjega 22. kola. Prisjetimo se da su Đakovčanke u 11. kolu napravile malo iznenađenje te su u svojoj dvorani slavile protiv drugoplasirane Zeline rezultatom 34:31.

Igračice Zeline iskoristile su priliku i mladim Đakovčankama uzvratile s „kamatama“. Đakovčanke su se dobro držale u prvih petnaestak minuta kada su imale rezultatski „egal“ (6:6), a tada domaće igračice, za samo nekoliko minuta, prave seriju 7:0 i „bježe“ na 13:6. U tim trenucima, igra đakovačke ekipe se raspala, a Zelinke su do odmora napravile velikih plus 9 (19:10). U domaćim redovima istaknule su se Matilda Mrazović i Jelena Ćosić, strijelci po pet pogodaka dok su u redovima Đakova najzapaženije bile Lucija Beljan s tri i Patricija Sastić s dva gola.

U nastavku susreta, utakmica je bila „jednosmjerna“. Domaćim igračicama polazilo je sve za rukom dok su gošće promašivale i iz čistih pozicija. Koliko su gošće bile raspoložene govori i podatak da su u drugom poluvremenu postigle samo sedam golova. Iz minute u minutu, Zelinke su punile đakovačku mrežu, a rezultat se zaustavio na plus 17.

U pobjedničkim  redovima najbolja igračica susreta bila je Matilda Mrazović sa sedam postignutih pogodaka, a isto toliko u redovima Đakova zabila je Lucija Beljan.

Đakovačkim rukometašicama ostaje još jedna utakmica, a nju će  odigrati ove subote protiv Đurđevca. Đakovčanke se trenutno nalaze na šestom mjestu s 23 boda.