Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Kondrićani remizirali s Josipovčanima, Rataru derbi protiv Hajduka, iznenađujuće podjele bodova u Selcima i Preslatincima, Ivanovčani "skinuli" Budrovčane, Dračice uvjerljive u Vrbici, Gorjanicma derbi protiv Potnjanaca!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Derbi 15. kola između Ratara i Hajduka iz Širokoga Polja završio je pobjedom Piškorevčana 3:1.  Piškorevčani su već u prvom poluvremenu poveli 2:0 i time usmjerili tijek utakmice. Vodstvo Rataru donio je Šekerija, a rezultat na 2;0 povisio je najbolji piškorevački strijelac Bekić. U drugom poluvremenu svaka momčad postigla je po jedan pogodak. Na 3:0 svojim drugim pogotkom, povisio je Bekić, a Širokopoljci su uspjeli postići tek počasni pogodak. Ovom pobjedom Ratar i dalje ostaje na prvom mjestu s 38 bodova.

Kondrićani su napravili veliko iznenađenje jer su odigrali 1:1 protiv favoriziranih Josipovčana.

Slavonija je u Punitovcima odradila rutinski posao i s 30slavila protiv dinama iz Trnave. Na taj su se način Punitovčani susjedima iz Josipovca približili na samo dva boda.

Tri su utakmice, pomalo neočekivano, završile remijima – 1:1. Selčani su uzeli samo jedan bod protiv Viškovčana iako je Omladinac bio apsolutni favorit. I Slavonac u Preslatincima osvojio je samo jedan bod u sudaru protiv posljednjih Korićana. Ova dva rezultata, uz onaj remi Omladinca u Kondriću, možemo smatrati iznenađenjima kola.

Da remi protiv vodećega ratara u prošlom kolu nije bila slučajnost potvrdili su Gašinčani protiv Šokadije iz Strizivojne. HOŠK je slavio s 2:1 čime i on bježi s dna tablice. Dakle, očito da je jači motiv kod momčadi koje se bore za opstanak nego onih u sredini tablice.

I Ivanovčani su napravili odličan posao: na svom su terenu s minimalnih 1:0 slavili protiv Budrovčana i tako pobjegli u sredinu tablice.

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

U derbiju drugoplasiranoga (Budućnost) i trećeplasiranoga (Velebit) jedan gol bio je dovoljan za tri boda. Međutim, utakmica je bila puna „iskri“. Sudac je u 35. minuti dosudio kazneni udaraca zua domaćine nakon čega je nastalo naguravanje igrača obje momčadi. Međutim, domaćini nisu postigli pogodak iz dosuđenoga jedanaesterca. U 60 minuti ponovo su domaćini dobili najstrožu kaznu iz koje je pao i vodeći pogodak. Gosti su žestoko protestirali u 80. minuti kada za njih nije dosuđena kazneni udarac. Ipak, do kraja utakmica je privedena kraja, a Gorjanci su slavili s minimalnih 1:0 čime su povećali prednost u odnosu na Potnjance na četiri boda.

Nogometaši Dračica i u prvom su kolu proljetnoga kola dokazali da se nisu umorili od pobjeda. U Vrbici su s visokih 6;0 svladali  domaći Radnik. A ni Stjepan Lucijanić nije se zasitio davanja golova. Vrbičanima je „utrpao“ još jedan hat-trick. Do brojke šest upisali su se: Grgić, Pavličić i iz kaznenoga udarca Živković.

Forkuševčani su slavili u Drenu i tako svom domaćinu zadali nove glavobolje. Naime, Zrinski i dalje ostaje na pretposljednjem mjestu dok su se Forkuševčani „ugnijezdili“ u sredini tablice, točnije na sedmom mjestu.

Pomalo nevjerojatno zvuči rezultat iz Lapovaca. Gosti iz Mrzovića slavili su s visokih 8:0. Kakva se blokada dogodila Mladosti teško je reći.

Mandićevčani su uvjerljivo slavili protiv Kešinčana, a jedina podjela bodova dogodila se u Tomašancima gdje su domaći Dinamo i posljednji Slavonac iz Đurđanaca odigrali 2:2.